Aktuální cena CNG: 31.5,- / Kg

Aktuální cena LPG: 16.9,- / litr


Vozidla


Druhy CNG vozidel

Silniční vozidla: osobní a dodávkové automobily, nákladní vozidla, tahače, speciální komunální vozidla, autobusy, motocykly. Mimosilniční vozidla: závodní sportovní automobily, vysokozdvižné vozíky, traktory a jiné zemědělské stroje, rolby ledu, sněžné rolby, speciální letištní vozidla, motorové čluny, vyhlídkové lodě, trajekty, lokomotivy, vlaky, letadla.

Výrobci CNG vozidel

Světové automobilky nabízejí 180 modelů sériově vyráběných modelů CNG automobilů. K nejvýznamnějším v Evropě patří Mercedes Benz, Volkswagen, Fiat, Opel, Ford, Iveco, Citroen, Renault. V České republice patří k nejprodávanějším CNG vozidlům Mercedes Benz B, E, Sprinter, Econic, Fiat Multipla, Panda, Doblo, Punto, Ducato, Volkswagen Passat, Touran, Caddy, Opel Zafira, Iveco Daily.

Technologie CNG ve vozidlech

Plnění vozidel stlačeným zemním plynem (tlak 20 MPa) u CNG plnicích stanic se provádí prostřednictvím plnicí pistole výdejního stojanu, která se spojí s plnicí koncovkou vozidla. Palivovou nádrží CNG je soustava plynových tlakových nádob. Ty jsou většinou ocelové, ale stále více se prosazují i vylehčené nádoby kompozitní. U osobních a dodávkových automobilů bývají tlakové nádoby umístěny pod vozidlem, u autobusů pak v zavazadlovém prostoru nebo na střeše u nízkopodlažních autobusů. Při jízdě se CNG z tlakových nádob prostřednictvím vysokotlakého plynového potrubí dostává do vysokotlakého regulátoru, kde dochází k redukci tlaku plynu na potřebný provozní tlak. Prostřednictvím palivové lišty se zemní plyn přivádí od regulátoru plynu k jednotlivým vstřikovačům, které zajišťují vstřikování plynu do jednotlivých válců. Elektronická část plynové zástavby – řídící jednotka slouží k správnému provozu vozidla na zemní plyn, řídí dávkování plynu. Na přístrojové desce automobilu je umístěn ukazatel množství CNG.


Vyberte si své CNG vozidlo z nabídky  AUTOUH.CZ  a jezděte levně...

Provozní doba:

CNG - 

NONSTOP
(7:00-19:00 s obsluhou)LPG - 

Po-Ne od 7:00-19:00Možnost plateb:

  • hotově
  • kreditní karty
  • CNG karty

AUTOUH.CZ

Adresa:
Za Olšávkou 380,
Uherské Hradiště,
686 01

Telefon:
777 471 527

E-mail:
fakturace@cnguh.cz