Aktuální cena CNG: 31.5,- / Kg

Aktuální cena LPG: 16.9,- / litr


Výhody CNG


  1. Významná úspora na provozních nákladech. CNG je vůbec nejlevnější pohonnou hmotou, navíc je dlouhodobě garantována z důvodu minimální výše spotřební daně (tj. podle zákona o spotřebních daních). Cena CNG vč. DPH se pohybuje okolo 23 až 25 Kč/kg což odpovídá 16,50 až 17,80 Kč/m3 – což je ekvivalent 1 litru benzinu. Jinak řečeno při spotřebě 8 litrů benzinu na 100 km je spotřeba CNG 8 m3 na 100 km, výsledkem jsou potom náklady cca 1,20 – 1,30 Kč/km. V případě přeplňovaných motorů TSI jsou při nižší spotřebě dokonce náklady 1 Kč/km. Pro vozy CNG od r. 2009 dále platí nulová sazba silniční daně.

  2. Ekologický provoz CNG automobilů. Emise CO2 se pohybují na úrovni 120 až 140 g/km. Společnost, která má zájem se prezentovat ekologickým přístupem k životnímu prostředí má v tomto případě jedinečnou příležitost. Tzv. zelené fleety se začínají postupně objevovat i v české republice.

  3. Dostupná pořizovací cena. CNG automobily obecně mají obdobnou pořizovací cenu jako vozy naftovými motory, záleží potom na výbavě vozu, specielních technických požadavcích, vyjednaných podmínkách s konkrétním prodejcem apod. Některé leasingové společnosti připravují lepší obchodní podmínky pro tyto ekologické vozy.

  4. Bezpečnost. CNG automobily nejsou tzv. přestavované, mají veškeré garance od výrobců, kteří ručí za vývoj a koncepci vozu, komponenty, materiály, montáž atd. Vzhledem k vysokým pracovním tlakům CNG je právě bezpečnosti vozů věnována výjimečná pozornost, takže výsledkem je bezpečnější způsob uložení pohonné hmoty v robustních tlakových nádržích vybavených speciálními multifunkčními ventily. Výsledkem je potom vyšší bezpečnost provozu těchto automobilů než u kapalných PHM či LPG! Dále bude GŘ hasičského záchranného sboru a ministerstvem dopravy změnou vyhlášek umožněn vjezd a parkování CNG vozů v podzemních garážích. V současné době to záleží pouze na rozhodnutí vlastníka garáží.

  5. Tankování a způsob úhrady za odebraný CNG. Plynárenské společnosti provozují jednotný platební karetní systém, zákazník je seznámen se samoobslužným tankováním, může obdržet platební kartu CNG Card Centra, na kterou může samoobslužně tankovat téměř na všech CNG stanicích v ČR. Po skončení měsíce obdrží fakturu s výpisem natankovaného CNG ve všech stanicích nebo může platit inkasem z účtu. Platba v hotovosti či na jiné bankovní karty nebo CCS karty je omezena, informace lze nalézt na stránkách www.cng.cz.

Provozní doba:

CNG - 

NONSTOP
(7:00-19:00 s obsluhou)LPG - 

Po-Ne od 7:00-19:00Možnost plateb:

  • hotově
  • kreditní karty
  • CNG karty

AUTOUH.CZ

Adresa:
Za Olšávkou 380,
Uherské Hradiště,
686 01

Telefon:
777 471 527

E-mail:
fakturace@cnguh.cz