Aktuální cena CNG: 31.5,- / Kg

Aktuální cena LPG: 16.9,- / litr


Stanice


CNG stanice v České republiceSvět, Evropa, Česká republika

Motoristé mají ve světě k dispozici více než 16 tisíc CNG plnicích stanic. V Evropě je 3,5 tisíce CNG stanic, z toho 2.5 tisíce veřejných. Nejvíc veřejných CNG stanic je v Německu - 870, v Itálii - 720, Rusku - 200, v Rakousku - 160 Švýcarsku - 120. V České republice je v současnosti 30 veřejných CNG stanic a jejich počet rychle roste.

CNG plnicí stanice - rychlé plnění

Zemní plyn z plynovodní sítě je v CNG plnicích stanicích vysušován v sušičkách plynu a pomocí kompresoru stlačován na tlak 20–30 MPa. CNG plnicí stanice mají výkon kompresoru vyšší než 20 m3/hod. CNG je poté skladován v soustavě tlakových zásobníků, vzájemně propojených. Při vlastním plnění CNG do vozidel se přepouští stlačený zemní plyn z tlakových zásobníků prostřednictvím výdejního stojanu do tlakových nádob ve vozidle. Plnicí pistole na hadici výdejního stojanu se připojí pomocí rychloupínacího systému na plnicí koncovku vozidla. Doba plnění CNG vozidla je srovnatelná s čerpáním kapalných pohonných hmot (3–5 minut).

CNG plnicí zařízení - pomalé plnění

Plnění CNG do vozidel se provádí přímo pomocí plnicího zařízení (bez tlakových zásobníků). Hlavní součásti plnicího zařízení jsou kompresor, výdejní zařízení, měření a regulace. Výkon kompresoru je do 20 m3/hod. Plnění probíhá zpravidla několik hodin v době, kdy vozidlo není v provozu – v nočních hodinách nebo v přestávkách jízdy. Tento způsob plnění CNG je vhodný především pro osobní a lehké nákladní automobily, které parkují na stálém místě a nejezdí nepřetržitě. Často je využíván i pro některá speciální vozidla – pro vysokozdvižné vozíky ve skladech nebo pro rolby ledu na zimních stadionech.

Provozní doba:

CNG - 

NONSTOP
(7:00-19:00 s obsluhou)LPG - 

Po-Ne od 7:00-19:00Možnost plateb:

  • hotově
  • kreditní karty
  • CNG karty

AUTOUH.CZ

Adresa:
Za Olšávkou 380,
Uherské Hradiště,
686 01

Telefon:
777 471 527

E-mail:
fakturace@cnguh.cz