Aktuální cena CNG: 31.5,- / Kg

Aktuální cena LPG: 16.9,- / litr


Výhody LPG


LPG je přírodní produkt

LPG se nemusí vyrábět – je přírodního původu a získává se jako doprovodný produkt při těžbě zemního plynu (60%) a rafinaci ropy (40%) - buď jej tedy využijeme nebo jej ztratíme.

LPG je čistá energie

LPG je netoxické a v případě úniku paliva se LPG rychle vypaří. Na rozdíl od benzínu a nafty u LPG tedy nehrozí kontaminace půdních a vodních zdrojů.. Fyzikální vlastnosti LPG a jeho chování při hoření řadí LPG mezi tzv. „čistá“ paliva, která se zcela spálí a vyprodukují významně méně škodlivin než vetšina jiných současných paliv.

Např.
Emise prachových částic
Jedno dieselové vozidlo vyprodukuje 120x více rakovinotvorných prachových částic než srovnatelné vozidlo jezdící na LPG.
NOx
Teprve 20 LPG vozidel vyprodukuje stejné množství oxidů dusíku (NOx) jako jedno dieselové vozidlo.
CO2
Benzínové vozidlo produkuje o 20, 3% více CO2 než vozidlo poháněné LPG
Dieselové vozidlo produkuje o 1,8 % více CO2 než vozidlo poháněné LPG

V rámci konceptu "zdroj-spotřeba" (nebo-li "od vytěžení produktu po spálení v poháněném motoru") nabízí LPG téměř v každém světovém regionu na ujetých 100 km ze všech analyzovaných paliv nejnižší emise skleníkových plynů – nižší než benzín i diesel a v Severní Americe o 12% nižší emise než alternativní ethanol E85 vyráběný z místní kukuřice.

LPG je nejrozšířenějším alternativním palivem

V Evropě LPG pohání více než 4 milióny vozidel. Také v celosvětovém měřítku má tato alternativa velkou váhu: jezdí na něj více než 13 mil. vozů. V ČR bylo jen v listopadu 2010 přestavěno na 860 vozidel na LPG. Za celý rok 2010 bude dle odhadů LPG klubu realizováno cca 10.000 přestaveb na LPG. Podle statistik Ministerstva dopravy jezdí v současnosti v ČR celkem 130 tis. osobních vozidel na LPG a rovněž cca 6 tis. vozidel nákladních.

LPG je nejdostupnějším alternativním palivem

V Evropě je LPG distribuováno prostřednictvím 17.500 čerpacích stanic. Na území ČR se přitom nachází více než 870 ČS LPG. LPG se dá velmi dobře transportovat. V kapalném stavu je jeho objem 274 x menší než ve stavu plynném. Může být transportováno po moři, železnici i silnicích. Jeho skladovací možnosti jsou široké – od plnitelných lahví po velké nádrže a podzemní tanky.

LPG šetří vaši kapsu

Motoristé jezdící na LPG ve srovnání z benzínem ušetří při každém tankování LPG cca 40% čních prostředků.

Provozní doba:

CNG - 

NONSTOP
(7:00-19:00 s obsluhou)LPG - 

Po-Ne od 7:00-19:00Možnost plateb:

  • hotově
  • kreditní karty
  • CNG karty

AUTOUH.CZ

Adresa:
Za Olšávkou 380,
Uherské Hradiště,
686 01

Telefon:
777 471 527

E-mail:
fakturace@cnguh.cz